True Cost of the 12 Days of Christmas

26 Dec True Cost of the 12 Days of Christmas

1st Day of Christmas: A Partridge in a Pear Tree: $204.99
2nd Day of Christmas: Two Turtle Doves: $125 + $204.99 = $329.99
3rd Day of Christmas: Three French Hens: $165 + $329.99 = $494.99
4th Day of Christmas: Four Calling Birds: $519.96 + $494.99 = $1,014.95
5th Day of Christmas: Five Golden Rings: $750 + $1,014.95 = $1,764.95
6th Day of Christmas: Six Geese a Laying: $210 + $1,764.95 = $1,974.95
7th Day of Christmas: Seven Swans a Swimming: $7,000 + $1,974.95 = $8,974.95
8th Day of Christmas: Eight Maids a Milking: $58 + $8,974.95 = $9,032.95
9th Day of Christmas: Nine Ladies Dancing: $6,294 + $9,032.95 = $15,326.95
10th Day of Christmas: Ten Lords a Leaping: $4,767 + $15,326.95 = $20,093.95
11th Day of Christmas: Eleven Pipers Piping: $2,562 + $20,093.95 = $22,655.95
12th Day of Christmas: Twelve Drummers Drumming: $2,776 + $22,655.95 = $25,431.95

Wonderful grand total for your lovely 12 Days of Christmas giving spirit = $106,766.54

Merry Christmas Everyone!

Which one of the 12 Days of Christmas is your favorite?

Bring your entrepreneurial skills to the next level…attend a free event!
Put more cash in your pocket using your skills and hobbies
Act, Think, and Make Money the Way the Wealthy Do

No Comments

Post A Comment